X

اخبار و اطلاعات معاونتها و واحدهای شهرداری بروجرد

✅ دکتر رحیم جافری مطرح کرد: به روزرسانی حقوق، خدمات‌رسانی به مردم و ایجاد منبع درآمد پایدار از اولویت های در دستور کار شهرداری بروجرد است

💢 دکتر رحیم جافری شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان که در دفتر وی برگزار شد، اظهار کرد: واریز ۶ ماه از حقوق نیروهای شهرداری به همراه ۲ ماه پرداختی به بازنشستگان بخشی از عملکرد ۵۰ روز کاری است که بدون فروش هیچ املاکی از شهرداری صورت گرفته است.

💢 وی عنوان کرد: از سویی تعداد زیادی از حدود ۱۲۰ نفر نیروی واجد شرایط بازنشستگی بازنشسته شده‌اند.

💢 شهردار بروجرد بیان کرد: با تلاش در جهت برقراری انضباط مالی و کاستن از هزینه‌های جاری، در راستای خدمات‌رسانی در حوزه عمرانی گام برداشته‌ایم.

💢 دکتر جافری به موضوع جمع‌آوری غول آهنی پل میدان شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: چندین پروژه‌ای که بدون هیچ گونه استدلال فنی و کار کارشناسی اجرایی‌ شده‌اند، یکی پس از دیگری محکوم به شکست هستند. 

💢دکتر جافری یادآور شد: برای زیر گذر میدان قیام و پروژه ساختمان مرکزی شهرداری میلیارد ها ریال هزینه شده که هیچ توجیهی اقتصادی ندارند.

💢وی افزود: قرار نیست اگر کار اشتباهی در سال‌های گذشته صورت گرفته همچنان به همان روال به قوت خود باقی باشد، چرا که هر زمان می‌توان در صدد جبران اشتباهات برآمد.

💢 شهردار بروجرد در پاسخ به سوالی در خصوص عملکرد شورای شهر و سیاست پیش روی شهردار در زمینه ایجاد منابع پایدار درآمدی گفت: تملک و ایجاد بازارچه‌هایی در سطح شهر و بسترسازی برای احداث پارکینگ‌های طبقاتی در هسته مرکزی شهر از جمله گام‌هایی است که در این راستا برداشته‌ایم.

💢 دکتر جافری تاکید کرد: از سویی معتقدیم با حذف هزینه‌های مازاد نیز می‌توان در راستای ایجاد منابع درآمدی پایدار در شهرداری و مدیریت شهری گام برداشت.

💢 وی از تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی کاری خود یاد و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می‌توان علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و شروع پروژه‌های جدید، در راستای تحقق این هدف یعنی ایجاد منابع پایدار درآمدی در شهرداری گام برداشت.

💢 شهردار بروجرد گفت: در این راستا به دنبال انتقال ساختمان اداری شهرداری به میدان امام خمینی (ره) هستیم، تا به دنبال آن سرمایه‌گذاری در خصوص مکان فعلی ساختمان مرکزی شهرداری انجام شود.

💢 دکتر جافری با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در جهت پیشبرد امور و ایجاد منابع درآمدی پایدار در شهرداری و مدیریت شهری گفت: قرار نیست شهرداری به روال ۱۵ یا ۲۰ سال پیش اداره شود.

💢 وی عنوان کرد: در برنامه‌ریزی به منظور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ایجاد منابع پایدار درآمدی  پایدار اهداف خود را در قالب برنامه‌های کوتاه، میان و بلندمدت اجرایی می‌کنیم.

💢 شهردار بروجرد در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری جای رصد مسائل سیاسی نیست، گفت: شهرداری را به عنوان مدیریت بی‌طرف شهر به حاشیه نکشانید.

💢 دکتر جافری در پاسخ به برخی انتقادات بیان کرد: فعالیتم در سمت شهردار به هیچ‌کسی متکی نبوده و از کسی خط نمی‌گیرم، بلکه خود تصمیم گرفته و آن‌ها را اجرایی می‌کنم.

💢 وی خود را منتسب به هیچ حزب، گروه و دسته خاصی ندانست و خاطر نشان کرد: دنباله‌رو نظرات شخصی و گروهی افراد خارج از مجموعه شهرداری نیستم.

💢 شهردار بروجرد افزود: خبرنگاران به دنبال بیان انتقادات و پیشنهادات سازنده باشند زیرا با نقد منصفانه مدیران شهرداری را برای توسعه و پیشرفت مبلمان شهری یاری می کنند. وی در ادامه گفت: برخي در فضاي مجازي كاري مي كنند كه بروجرد را فقط بد جلوه دهند و آن را زير سوال ببرند و فقط انرژي منفي از طرف بروجرد ساطع كنند. بيان آشفتگي ها ،بي مديريتي ها و گزارشات منفي درمورد بروجرد كار اشتباهي است  بايد شهر را هرآنچه كه هست معرفي كنيم . بعضي ها كاري ميكنند كه ديگران از بروجرد بيزار شوند .

💢 دکتر جافري خود را فردي انتقاد پذير معرفي و خاطر نشان كرد: انتقاد بايد باشد ولي انتقاد با توهين مرز جداگانه دارد. ميان انتقاد با تماميت خواهي ،دروغ، گزارش كذب و منفعت طلبي تفاوت است. وي ادامه داد: هر كسي مي خواهد از من انتقاد كند و عليه من مطلب بنويسد ولي عليه بروجرد و پتانسيل هايش انتقاد نكند و بروجرد را زير سوال نبرد.

💢 وی اظهارداشت: آنچه که در مورد بروجرد در فضای مجازی منعکس می شود واقعی نبوده و فقط به تخریب چهره این شهر کمک می کند.

💢 دکتر جافری بیان کرد: خبرنگاران با انعکاس واقعیت ها اجازه تخریب شهر بروجرد را ندهند.

💢 شهردار بروجرد اضافه کرد: به عنوان شهردار بروجرد به پیشنهادات، انتقادات و نیازمندی های شهروندان اهمیت می دهم و در راستای رفع مشکلات آنها تلاش می کنم.

💢 وی ادامه داد: برای نصب المان های شهری باید تحقیق و بررسی شود تا بتوانیم به نحو احسن کار را پیش ببریم.

💢 شهردار بروجرد اظهار داشت: شهرداری بروجرد در قبال اخذ عوارض از مردم فعالیت های عمرانی را انجام می دهد و با قطع اضافه کاری ها و تعطیل کاری های سوری برخی کارکنان انضباط مالی در شهرداری بروجرد رونق گرفته است.

💢 دکتر جافری بیان کرد: استاندارد های لازم برای راه اندازی کامل تله سیژ تپه چغا در حال انجام است و به زودی در خدمت شهروندان و گردشگران خواهد بود.

💢 شهردار بروجرد گفت: هرچه بتوانيم هزينه هاي جاري را كم و به هزينه هاي عمراني شهر توجه كنيم قطعا وضعيت شهر بهتر مي شود وگرنه اگر عوارض از مردم بگيريم و حقوق پرداخت كنيم عملكرد مثبت و قابل ارائه اي براي ما نيست

💢 شهردار بروجرد به بحث انضباط مالي و اداري اشاره و بيان كرد: با تمام قوا شبانه روز در اين راستا كار كرده ام و مبنا بر اين است كه هر كس حقي در شهرداري دارد ضايع نشود و با اينكه شهروندان فقط مسئول پرداخت عوارض باشند و كاري برايشان انجام نشود و فقط عوارض صرف پرداخت حقوق پرسنل شود مخالف هستم و بايد هم به حقوق شهروندان و هم حقوق كارگران توجه شود.


💢 وي به شعارهاي تبليغاتي از جمله ايجاد منابع درآمد پايدار اشاره و بيان كرد: درفضاي انتخابات خيلي شعارها داده مي شود كه ٨٠درصد آنها اصلا عملياتي نمي شوند و در حوزه وظايف شورا نيست ولي ما بطور جدي دنبال ايجاد منابع درآمد پايدار از طريق راه اندازي بازارچه هاي روز و ...هستيم .

💢 وي افزود: صرفه جويي در هزينه هاي مازاد خود يكي از منابع پايدار درآمد است و منبع درآمدي اصلي ما اعتماد مردم است و در اين رابطه تلاش مي كنيم كه مردم را با شهرداري آشتي دهيم .


💢 شهردار بروجرد به حاشيه هاي اخير و بوسه زدن بر اسكناس عيدي كه يكي از نمايندگان به ايشان داده بود اشاره و گفت: من فقط بر تصوير امام بوسه زده ام و اگر تصوير امام روبرويم باشد روزي هزار بار بر آن بوسه مي زنم . 
وي افزود: هر دو نماينده براي من قابل احترام هستند و ظيفه من است كه در خدمت نمايندگان باشم و هركسي كه بتواند كمكي به شهرداري كند من دستش را ميبوسم .


💢 دکتر رحیم جافري در پايان با اشاره به اينكه شهرداري جاي رصد مسائل سياسي نيست، گفت: شهرداري را به حاشيه نكشانيد و بگذاريد شهرداري كار خودش را انجام دهد.

💢 شهردار بروجرد اضافه کرد: یکی از خواسته های مردم بروجرد احداث شهر بازی است، لذا به همین منظور زمینی در پشت شبکه بهداشت در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

معاونتها و واحدها

دسته ها

دی ان ان